Co daje masaż twarzy? Sprawdź efekty i przeciwwskazania.

Co daje masaż twarzy? Sprawdź efekty i przeciwwskazania.

Zmarszczki, szara ziemista cera i brak napięcia skóry to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się kobiety decydujące się na profesjonalny masaż twarzy. Podobnie jak masaż ciała, działa on nie tylko relaksująco, ale także prozdrowotnie. Z poniższego artykułu dowiesz się czym jest masaż twarzy i w jakim celu się go stosuje, jakie są efekty i przeciwwskazania do wykonania masażu twarzy oraz jakie są najpopularniejsze techniki masażu twarzy.

Czym jest masaż twarzy i w jakim celu się go stosuje?

Masaż poszczególnych partii ciała jest znany od wieków. W dzisiejszych czasach coraz chętniej chodzi się na masaż twarzy do kosmetyczki. Ten zabieg ma na celu pobudzenie mięśni twarzy do pracy, tak aby spowodować ich przekrwienie i odpowiednie dotlenienie. Zbędne produkty przemiany materii zostają dzięki temu usunięte, podobnie jak tworzące się zastoje limfatyczne. Poprzez dokładny masaż i dobranie techniki do wymogów cery, twarz staje się bardziej napięta, odżywiona i elastyczna. Działanie liftingujące jest widoczne już po pierwszym zabiegu, dlatego kobiety, które mają problemy ze zmarszczkami, chętnie wracają do salonów kosmetycznych. 
Jeśli zauważyłaś u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, a Twoja cera robi się szara i zmęczona, warto jest skorzystać z usługi, jaką jest masaż twarzy Wrocław. Efekty, jakich można się spodziewać to przede wszystkim głęboki relaks i przywrócenie cerze odpowiedniego, zdrowego wyglądu. Co daje masaż twarzy? Przede wszystkim zmniejsza bóle głowy, łagodzi napięcia w karku i ramionach, łagodzi stres i spłyca powstające zmarszczki. Twarz po takim masażu jest także świetnie przygotowana do dalszych zabiegów, a nakładane na nią kosmetyki lepiej się wchłaniają i działają szybciej oraz bardziej efektywnie. Cena masażu twarzy jest uzależniona od wielu czynników takich jak: miejsce wykonywanego zabiegu, czas trwania, rodzaj masażu i profesjonalizm kosmetyczki. Im droższy salon o większej renomie, tym masaż będzie kosztował Cię więcej. Warto jednak w tej kwestii postawić na jakość i doświadczenie osoby wykonującej zabieg, ponieważ źle przeprowadzony, może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych.

Jakie są efekty i przeciwwskazania do wykonania masażu twarzy?

Masaż klasyczny bazuje na delikatnych i spokojnych technikach, których głównym zadaniem jest rozluźnienie twarzy m.in. na czole i między brwiami. Dodatkowo dzięki temu odblokowuje się kanały łojowe i pobudza gruczoły wydzielnicze skóry. Lekko uciskając i rozmasowując miejsca, w których pojawiają się kurze łapki, cofa się efekt starzenia skóry twarzy. Niestety, u niektórych osób istnieją przeciwwskazania, przez które masaż twarzy należy odłożyć na później. Do takich przeciwwskazań należą m.in.: stany zapalne skóry, alergie, stany zakaźne, stany zapalne w jamie ustnej, infekcje górnych dróg oddechowych, a także przeziębienie z towarzyszącą mu gorączką. Ponadto zaraz po eskalacji zębów nie należy umawiać się do kosmetyczki na wykonanie zabiegu, ponieważ rany mogą się otworzyć, boleć, a nawet może pojawić się infekcja. Także przy nadczynności tarczycy, miażdżycy i zapaleniu żył lekarze odradzają jakiekolwiek masaże. W przypadku wyżej wymienionych schorzeń najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem, aby dowiedzieć się, kiedy robić masaż twarzy i ewentualne odłożenie planowanych zabiegów na później.

Jakie są najpopularniejsze techniki masażu twarzy?

Technik masażu twarzy jest kilka, a inspiracje kosmetyczki czerpią z różnych części świata i stosowanych tam rodzajów zabiegów. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto poznać kilka z nich i dowiedzieć się, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego typu skóry. Masaż twarzy bańką chińską jest niekwestionowanym faworytem wśród osób chcących uzyskać jak najlepszy efekt odmłodzenia skóry. Poprzez próżniowe zasysanie taki masaż redukuje stany zapalne i spłyca wszelkie zmarszczki i grudki na twarzy. Profesjonalne kosmetyczki wiedzą, jak wykonać masaż twarzy, aby efekty były natychmiastowe i utrzymywały się przez długi czas. Bańki chińskie zapewniają efekt odmłodzenia i wymodelowania skóry twarzy już po pierwszym zabiegu, a każdy kolejny go pogłębia. Coraz częściej docenianym zabiegiem pomagającym w walce ze starzeniem się skóry jest również masaż twarzy anti – aging. Przy wiotczejącej skórze szyi twarzy i dekoltu daje efekty mogące zastąpić zabiegi chirurgiczne. Pobudza krążenie, rozszerza naczynia krwionośne, dotlenia naskórek i pozbywa się niedoskonałości. Natomiast masaż kobido działa na głębokie warstwy skóry doskonale ją liftingując i odżywiając za pomocą specjalnie dobranych kosmetyków. Wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest uwielbiany za swoje intensywne działanie. Należy do masaży głębszych i dla wrażliwych osób może być na początku nieco za mocny. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z profesjonalnym masażem, możesz zapisać się na kurs masażu twarzy, aby wykorzystać go w pracy lub do celów prywatnych np. na sobie i bliskich.

Zobacz także

Jak zostać stylistą oprawy oka?

Jak zostać stylistą oprawy oka?

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku kosmetycznym jest duża, a prawdziwi profesjonaliści są na wagę złota. Dobra stylistka zna różne techniki depilacji brwi, aplikacji rzęs oraz henny. Potrafi dobrać i doradzić kształt i rodzaj poszczególnych elementów, tak, aby pasowały do twarzy i usposobienia klientki. Z poniższego artykułu dowiesz się czym jest lifting i laminacja rzęs, po co stosuje się hennę i laminację brwi oraz jak zostać stylistą oprawy oczu. Zapraszamy do lektury.

Masaż ciała. Co warto wiedzieć?

Masaż ciała. Co warto wiedzieć?

Masaż ciała jest nie tylko znakomitą formą relaksu, ale również przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Jego głównym zadaniem jest poprawa stanu fizycznego i psychicznego osoby masowanej. Poprzez dobrze wykonany masaż można zredukować stres, napięcie mięśni, a także pokonać zmęczenie. Dowiedz się jakie korzyści daje masaż ciała, jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu ciała oraz poznaj rodzaje wykonywanych masaży ciała.

Podologia – co to jest? Czym zajmuje się podolog?

Podologia – co to jest? Czym zajmuje się podolog?

Stopy, podobnie jak dłonie, są wizytówką każdej kobiety. Coraz częściej z usług poprawiających wygląd i zdrowie stóp korzystają również panowie. W regularnej dbałości o ten ważny element ciała pomagają dbać podolodzy. Zajmują się oni nie tylko chorobami stóp, ale także ich zdrowym i ładnym wyglądem. Z poniższego artykułu dowiesz się kim jest podolog i czym się zajmuje, jakie usługi wykonują podolodzy oraz jak zostać dobrym podologiem.